Osonó Színház

NEM VAGYOK, CSAK MÁSOK LÁTNAK címmel osztályszínházi előadáson vehettek részt tanulóink az Osonó Színház jóvoltából. A Fazakas Misi rendezte darab színházi kísérlet József Attilával. Mucha Oszkár varázsolta elénk híres költőnket. Az előadás ajánlása szerint: „(…) Felejtsünk el minden ismert sort és szót, hogy közösen fedezhessük fel újra, hogy vajon mi járhatott Attila fejben, amikor tollat ragadott. Vajon hogyan rezdült a lelke? Miért alakult a sorsa úgy, ahogy alakult? És sorsa befejeztével az út végére ért? Vagy még mindig halad valahonnan valahová?” Ezekre az izgalmas kérdésekre kereste a választ az előadás, s az azt követő beszélgetésből kiderült, hogy diákjainkat is komolyan elgondolkodtatta.

„Érzelmileg nagy hatással volt rám az előadás és hihetetlen, hogy mennyire aktuálisak ezek a szövegek.”

Kedd délelőtt a Nemzeti Kulturális Alap Színházművészeti Kollégiuma által támogatott turnénk során a Celldömölki Berzsenyi Dániel Gimnáziumban két alkalommal mutattuk be a Nem vagyok, csak mások látnak című, József Attila szövegeiből készült előadásunkat. A fiatalok nagy része az előző hónapban látta az Ahogyan a víz tükrözi az arcot című előadásunkat és jól esett a lelkesedésük és kíváncsiságuk az előadásaink iránt, amelyet tantermi előadásként, rendhagyó irodalomóraként tekinthettek meg. Igazán jó élmény volt ennyire értelmes, figyelő, az előadással együtt rezonáló fiatalokkal találkozni. Hálásak vagyunk az előadás utáni beszélgetésben elhangzott gondolatokért! Igazán jó találkozás volt! Hálásak vagyunk a Soltis Lajos Színháznak és Nagy Zsuzsinak a szervezésért!

 

Scroll to Top