Új program indult iskolánkban az idén ősszel, melynek célja, hogy minden gyermek legalább egyszer jusson el iskolai szervezésben egy nemzeti vagy történelmi emlékhelyre. Iskolánkban eddig is nagy hangsúlyt fektettünk hagyományaink ápolására, ezért örömmel csatlakoztunk a kezdeményezéshez. A végzősök kivételével osztályaink ingyenesen Győrbe utazhattak egy-egy szeptemberi, illetve októberi napon.
Diákjaink különböző programokon vettek részt, melyeknek során idegenvezetők ismertették meg velük Győr érdekességeit. Több osztály megtekintette A MINDENKINEK MINDENE című kiállítást Boldog Apor Vilmosról, mely bemutatja a vértanú főpásztor életét és életáldozatát. A tárlat a legmodernebb kiállítástechnikai eszközökkel kelti életre Boldog Apor Vilmos korát és a püspök személyes életútját. Az emlékkiállítást elhagyva a látogatói fogadótérben rövidfilmet néztek meg a csapatok, majd a győri Püspökvár előkertjében Boldog Apor Vilmos vértanú püspök egész alakos bronzszobrát és a Nagyboldogasszony székesegyházban vörösmárványból készült szarkofágját is megcsodálhatták, hiszen a program fontos célkitűzése, hogy bemutassa a közösségért való szolgálatot, azokat az embereket, akik akár az életüket is feláldozták a közösségért, a hazáért; így erősítve a fiatalokat abban, hogy ők is a közösségért tenni akaró emberekké váljanak. A program követekző állomásaként a győri végvár történetét bemutató sétán és előadáson vettek részt a diákok, az egykori Duna-(Vízi) bástyától induló történelmi séta során körbejárták a Káptalandombon megépített Kastélybástyát, majd a Bécsi kapu teret érintve az egykori Sforza-félbástya udvarába jutva az eredeti helyszínen ismerték meg a legnagyobb magyar végvár megépítésének történetét, építészeti jellemzőit, hadászati jelentőségét, a nagy európai visszhangot kiváltó győri várostromokat, azok főszereplőit, legendáit.
A kilencedikesek a győri székesegyház kincstárában jártak, s megcsodálták a közel kilencven darab liturgikus ötvöstárgyat és textil-műremeket bemutató kiállítást, majd a Várkazamata-Kőtárban az arrabonai katonák és polgárok nyomába eredtek, ahol a térségből származó kőemlékek a valaha itt élt segédcsapatok katonáinak és a településen élő katonacsaládok, kereskedők, kézművesek életébe engednek bepillantást.
A nap városnézéssel, lazább programokkal folytatódott, tanáraink a kikapcsolódásra is lehetőséget adtak, így ezek a napok igazi csapatépítő programként is funkcionáltak iskolánkban.
Köszönjük a lehetőséget!