Parlamenti különóra

Március 20-án iskolánk 9-10. évfolyamos tanulói Budapestre, az Országházba látogattak.

Megtekinthettük a képviselőházi üléstermet, majd a képviselőházi társalgón keresztül a kupolacsarnokba érve szemünk elé tárult a Szent korona és hozzá tartozó koronázási jelvények: a királyi jogar,  az országalama, és a koronázási kard. Megnézhettük az Országgyűlési könyvtárat, majd a főrendházi társalgón át a főrendházi ülésterembe nyerhettünk betekintést, ahol egy plenáris ülésnek lehettünk tanúi. Parlamenti látogatásunk vége felé közeledve részt vettünk egy kvízjátékban, melyen iskolánk egyik csapata nagy sikert aratott.  Végezetül megcsodálhatuunk egy díszmeneti inulót az Országház díszlépcsőjén.

Ezután a pesti utcákon végighaladva a Nemzeti Múzeumhoz értünk, diákok tömkelege árasztotta el a múzeumi lépcsőt, örömmel csatlakozunk mi is hozzájuk.

Élménydúsan, szép emlékekkel gazdagodva zártuk tanulmányi kirándulásunkat.

Szalay Borbála

Scroll to Top