Költészet napja 2023

Hagyományteremtő szándékkal, különleges módon ünnepeltük az idén a költészet napját. A Petőfi bicentenáriumhoz kötve a megemlékezést, közös versmondásra invitáltuk a város tanulóit. A magyar- és énektanárok segítségét kértük, hogy tanítsák meg Petőfi Sándor: Szeptember végén című költeményét, illetve énekelt formában. József Attila: Tiszta szívvel című versét. Verőfényes tavaszi napon, április 12-én a Szentháromság téren sorakoztak fel a város és iskolánk diákjai. Fegyelmezetten, átéléssel, koncentráltan mondták együtt a Petőfi-verset a program ötletgazdája, Nagy Péterné tanárnő irányításával. Majd iskolánk igazgatóhelyettese, magyartanára, Tóthné Bali Krisztina tanárnő méltatta az ünnepi alkalmat, idézte fel Petőfi diákéveit. Ezt követően Dr. Bérdiné Stipkovits Ildikó tanárnő és kis zenekara kíséretében énekelte lelkesen a közel 500 fős diáksereg József Attila versét. Közösen fogalmaztuk meg az együttlét utolsó mondatát: „Jövőre, veletek, ugyanitt!”

Scroll to Top