CELLI COOL-TÚRA 2022/23

Iskolánkban fontosnak tartjuk a hagyományok ápolását, emiatt is helyezünk nagy hangsúlyt a lokálpatrióta látásmód erősítésére. CELLI COOL-TÚRA címmel helytörténeti játékot hirdettünk a celldömölki 7-8. osztályos diákok részére. Október 18-án az izgalmas délutánon hét csapat vett részt, három a Szent Benedek Katolikus Általános Iskolából, négy a Celldömölki Városi Általános Iskolából, közülük egy az Alsósági Tagintézményből. A négyfős csapatok gimnazista diákok kíséretével végigjárták a város nevezetes pontjait; épületeket, szobrokat, emléktáblákat kellett megfigyelniük, és ezek alapján kellett válaszolniuk egy feladatlap kérdéseire. Bízunk benne, hogy a vetélkedő után a részt vevő tanulók nyitottabb szemmel járnak-kelnek a városban! Gratulálunk a legjobbaknak!
1. Bazaltsapkások: Horváth Álmos, Kiss Anna, Láng Kiara, Novák András (SZBKI)
2. Vasutasok: Árvai Bálint, Doma Dániel, Ölbei Botond, Tamás Dominik (CVÁI)
3. Celli hősök: Benkő Barnabás, Major Kende, Szakos Konrád, Tóth Botond (SZBKI)

2023 júniusában iskolánk diákjainak is szerveztünk ilyen helytörténet játékot. Végig kellett járniuk Celldömölk nevezetes helyszíneit, s az emléktáblákkal, szobrokkal kapcsolatban közben megoldottak egy feladatlapot. Az izgalmas délelőttön mind a 15 csapat jól teljesített. Harmadik helyezett lett a Kiscsibék elnevezésű 10.C osztályos csapat, másodikok lettek az Atomcsibék a 10.B osztályból. A győztes a 9. A osztály Only girls csapat lett. Gratulálunk!

 

 

Scroll to Top